انواع حفاظ روی دیوار2020-01-31T13:45:52+03:30

کدام نوع حفاظ مناسب محل موردنظر شما است؟

حفاظ شاخ گوزنی کردان www.hefazlux.com

از انواع حفاظ در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود و با توجه به خصوصیات آن مکان انواع حفاظ قابل اجرا می‌باشد، انواع حفاظ با جنس‌های متفاوت و استفاده‌های متنوع در بازار موجود است که می‌توان با توجه به نیاز آن محل و همچنین بودجه موردنظر آن را انتخاب و استفاده کرد.

از یک دیدگاه حفاظ نه‌تنها در طراحی منزل یا یک مکان مشخص، نقش به سزایی در زیبایی آن ایفا می‌کند، بلکه از مهم‌ترین پارامترها و مزایای امنیتی در یک خانه یا یک محل مشخص می‌باشد.

حفظ حریم خصوصی و امنیت جز اصلی‌ترین خصوصیات انواع حفاظ می‌باشد، با نصب حفاظ می‌توان محدوده‌ی مکان موردنظر را مشخص کرده و از آن در مقابل تهدیدات متفاوت محافظت کرد. حفاظ‌های نصب‌شده در خانه حس خوب و واقعی را به صاحب‌خانه منتقل می‌کند و به‌نوعی به افراد حاضر در مکان حس امنیت و آرامش می‌دهند.

حفاظ‌ ها را می‌توان به چند گونه مختلف دسته‌بندی کرد و با توجه به خاصیت مکانی و سلیقه مدنظر از آن‌ها استفاده کرد. در ادامه این مقاله به انواع حفاظ‌ها و همچنین بعضی از زیرشاخه‌های این نوع حفاظ‌ها اشاره خواهیم کرد، تا بهترین راهنمایی را برای انتخاب حفاظ مناسب هر محل بیان کنیم.
سرفصل‌هایی از انواع حفاظ که در این مقاله بررسی‌شده است در زیر بیان‌شده است: انواع حفاظ

حفاظ آهنی یا فرفورژه

حفاظ‌های فلزی دارای انواع متفاوتی می‌باشند که شامل حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته‌ای , حفاظ لیلیوم و حفاظ نیزار می‌باشد که در مورد آن‌ها توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. البته حفاظ‌های ساده و کلاسیک نیز جز دسته حفاظ‌های فلزی هستند که به دلیل امنیت پایین‌تر در حال حاضر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که از حفاظ‌های فلزی معمولاً در دیوار دور ساختمان‌های مسکونی و اداری برای ایجاد امنیت بالا استفاده می‌شود.

حفاظ شاخ گوزنی کردان تهران کرج www.hefazlux.com

حفاظ شاخ گوزنی : یکی از انواع حفاظ روی دیوار و پروفروش ترین نوع از انواع حفاظ ساختمان میباشد . حفاظ شاخ گوزنی به چهار علت پرفروش ترین نوع از انواع حفاظ روی دیوار میباشد .

۱- دارا بودن ضریب امنیت بسیار بالا نسبت به حفاظ های کلاسیک و سنتی

۲- حفاظ شاخ گوزنی بسار زیباتر از حفاظ کلاسیک و حفاظ سنتی میباشد

۳- از نظر قیمت تمام شده نیز از حفاظ های کلاسیک و سنتی بصرفه تر میباشد

۴- کیفیت حفاظ شاخ گوزنی بعلت استفاده از جوشکاری تحت و رنگ کوره ای بسیار بالا میباشد.

حفاظ بوته‌ای نیز جز انواع حفاظ خاردار می‌باشد که در دسته حفاظ‌های فلزی قرار می‌گیرد و در ساختمان‌ها و دیوارها برای حفظ امنیت استفاده می‌شود. حفاظ بوته‌ای همانند حفاظ شاخ گوزنی از امنیت بالایی برخوردار است زیرا دارای شاخه‌های تیز و پر پیچ می‌باشد اما ازنظر زیبایی به اندازه حفاظ‌های شاخ گوزنی دارای نمای زیبا نمی‌باشد. ازنظر نصب و اجرا هر دو حفاظ شاخ گوزنی و بوته‌ای به‌آسانی قابل‌اجرا هستند.

حفاظ شاخ گوزنی کردان تهران کرج www.hefazlux.com

حفاظ لیلیوم یکی از زیباترین انواع حفاظ است که در دسته حفاظ‌های فلزی موجود بوده و با الهام ازگل‌های لیلیوم ساخته شده است. حفاظ لیلیوم هم ازنظر زیبایی و هم ازلحاظ امنیت از حفاظ بوته‌ای بهتر بود و به‌صورت دورنگ می‌باشد. درواقع دورنگ بودن این حفاظ زیبایی آن را هر چه بیشتر کرده است. حفظ لیلیوم در ارتفاع ۸۰ تا ۱۲۰ سانتیمتری ساخته می‌شود و نسبت به حفاظ شاخ گوزنی دارای قیمت بیشتری می‌باشد.

حفاظ نیزار (نی زار )  از زیباترین انواع حفاظ میباشد که در دسته حفاظ‌های فلزی بوده و با الهام از نی و نیزار طراحی و ساخته شده است. حفاظ نیزار (نی زار ) هم ازنظر زیبایی و هم ازلحاظ امنیت, نظر معماران و آرشیتکت ها را تامین میکند . درواقع طراحی ساده و در عین حال زیبای این حفاظ جذابیت آن را هر چه بیشتر کرده است. حفاظ نیزار (نی زار ) در ارتفاع ۸۰ تا ۱۲۰ سانتیمتری ساخته می‌شود.

حفاظ فرورژه : معمولاً اغلب خانه‌ها با طراحی‌های گوناگون از حفاظ‌های فرفورژه استفاده می‌کنند که معمولاً صاحب‌خانه یک حصار آهن را به دور خانه خود می‌کشد. انواع حفاظ آهنی طرح‌های متفاوت دارند و در عین زیبایی بسیار قوی هستند. کسانی که امنیت برای آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد معمولاً از این نوع حفاظ استفاده می‌کنند. معمولاً حفاظ‌های فرفورژه نیاز به نگه‌داری و رسیدگی دائمی دارند به‌طوری‌که هر سه یا چهار سال باید نقاشی شوند. همان‌طور که گفته شد به دلیل استحکام بالا معمولاً دارای قیمت بالایی هستند اما باید در نظر داشت که هزینه انجام‌شده امنیت بالایی را به همراه خود دارد.

انواع حفاظ چوبی www.hefazlux.com

حفاظ پی‌وی‌سی
یکی دیگر از انواع حفاظ که امروزه بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد حفاظ پی‌وی‌سی می‌باشد. این حفاظ را معمولاً به‌جای حفاظ‌های چوبی و پلاستیکی استفاده می‌کنند اگرچه ازنظر استحکام در بعضی موارد ضعیف‌تر از آن‌ها می‌باشد اما برای مکان‌هایی که فقط برای مشخص کردن حریم آن مکان نیاز به حفاظ می‌باشد می‌توان از آن استفاده کرد. البته باید یاد آورد شد که هزینه این نوع از انواع حفاظ به نسبت پایین‌تر است. از مزایای حفاظ‌های پی‌وی‌سی می‌توان به داشتن اشکال مختلف و رنگ‌پذیری آن اشاره کرد، همچنین در مقابل گرما و سرما و سایر عوامل محیطی بسیار مقاوم بوده و دارای طول عمر بالایی است. به‌عنوان نمونه می‌توان از آن به‌منظور حفاظ‌های داخلی حیاط یا محوطه‌سازی در داخل فضای یک مکان استفاده کرد.
حفاظ آلومینیومی
یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین انواع حفاظ که مورداستفاده قرار می‌گیرد حفاظ‌های آلومینیومی می‌باشد. این حفاظ‌ها ازلحاظ ظاهری ساده و زیبا می‌باشند و بر اساس سلیقه موردتقاضا، قابل ساخت و نصب می‌باشد. البته نباید از آن انتظار زیادی در مورد تنوع مدل‌ داشت. این حفاظ ازلحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار ندارد اما به دلیل راحتی در نگهداری مورد استقبال قرار می‌گیرد. انواع حفاظ آلومینیومی ازلحاظ استحکام دارای قدرت بالایی نیستند اما تعمیر و نگهداری آسان، از نکات مثبت آن‌ها می‌باشد و همچنین رنگ‌پذیری و زیبایی آن از نقاط قوت آن است. البته باید یادآور شد که برای مکان‌هایی که آب‌وهوای طوفانی و شدیدی دارند پیشنهاد نمی‌شود. معمولاً برای زیبایی بیشتر حفاظ آلومینیومی را رو دیوارهایی با ارتفاع کم قرار می‌دهند تا با ترکیب دیوار و حفظ‌های آلومینیومی زیبایی حصار بیشتر شده و مهم‌تر از آن استحکام آن بیشتر شود.
حفاظ حصیری

حفاظ‌های حصیری یا زنجیره‌ای از دیگر انواع حفاظ‌ می‌باشند که دارای پایه‌های فلزی بوده و زنجیره‌های حصیری به‌مانند یک پارچه دور آن مکان را می‌پوشانند و توسط پایه‌های فلزی در حالت ایستاده باقی می‌مانند. این حفاظ‌ها هزینه بسیار پایین‌تری دارند و معمولاً برای زمین‌های ورزشی محلی، حیاط مدارس و نقاطی از خانه که دیدی کمتری دارد مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌طورکلی نگهداری آن راحت‌تر می‌باشد اما دوام و طول عمر طولانی ندارد. جنس این حصیرها می‌تواند از فلز یا پلاستیک باشد. همچنین برای زیبایی آن‌ها می‌توان از گیاهان رونده مانند انگور استفاده کرد.

نصب برخی از انواع حفاظ روی دیوار

با توجه به توضیحاتی که در مورد انواع حفاظ مختلف گفته شد باید بیان داشت که برخی از این حفاظ‌ها بر روی دیوار نصب می‌شوند و برخی دیگر روی سطح زمین نصب می‌گردند. برخی از انواع حفاظ, مانند حفاظ‌های چوبی و پی‌وی‌سی روی زمین نصب می‌شوند و عدم نصب آن‌ها بر روی دیوار بیشتر به علت ایجاد شکل ظاهری نامناسب می‌باشد. حفاظ‌های حصیری هم بر روی زمین و هم بر روی دیوار نصب می‌شود. مثلاً برای بالا بردن ارتفاع دور یک زمین ورزشی که مانع خروج توپ از آن شود معمولاً از حفاظ‌های حصیری استفاده می‌شود. حفاظ‌های آلومینیومی و فلزی روی دیوار نصب می‌شوند، البته حفاظ‌های آلومینیومی معمولاً در دیوارهایی با ارتفاع کم نصب می‌شود اما حفاظ‌های فلزی بر روی دیوارهایی با ارتفاع بالا نصب می‌شود تا امنیت مکان را افزایش دهد. لازم به ذکر است که بستر دیوارهایی که حفاظ‌های فلزی بر روی آن نصب می‌شوند می‌تواند متفاوت باشد که شامل بستر سنگ، بستر فلز یا بستر خاص مانند کامپوزیت است.

اولین چیزی که با شنیدن حفاظ به ذهن انسان می‌رسد بحث ایجاد امنیت برای یک مکان مشخص می‌باشد، هر مکان را با توجه به میزان اهمیت امنیت و اهمیت زیبایی می‌توان مجهز به یکی از انواع حفاظ کرد. در کشور ما بیش از بیش بحث امنیت در میان است و ازاین‌رو حفاظ‌های فلزی کاربرد بسیار بیشتری نسبت به بقیه حفاظ‌ها دارند. به‌طورکلی حفاظ‌های فلزی را می‌توان در انواع ساختمان‌ها و منازل استفاده کرد. به‌طور نمونه حفاظ شاخگوزنی که هم دارای زیبایی خاصی می‌باشد و هم امنیت بالایی را برای مکان موردنظر به جود می‌آورد. حفاظ شاخ گوزنی مناسب برای انواع ویلاها و باغ‌هایی می‌باشد که امنیت برای صاحب آن مکان مهم بوده و می‌خواهد امنیت آن مکان را به مقدار بسیار بالایی تأمین کند. این حفاظ برای مکان‌هایی که بیشتر اوقات خالی بوده و نیاز به این دارد که مطلقاً کسی نتواند وارد آن شود بسیار پرکاربرد است.

انواع حفاظ روی دیوار عبارتند از: 

  • حفاظ شاخ گوزنی
  • حفاظ لیلیوم
  • حفاظ نیزار ( حفاظ نیزار )
  • حفاظ بوته ای
  • حفاظ کلاسیک

انواع حفاظ روی دیوار : حفاظ شاخ گوزنی یکی از انواع حفاظ‌ نسل جدید برای روی دیوار به شمار می‌اید که دقیقاً به شکل امروزی، قدمت زیادی ندارد.از این نوع حفاظ بیشتر برای روی دیوار پیرامونی منازل و ساختمان‌هایی استفاده میشود  که دارای فضای باز مثل حیاط، حیاط خلوت و یا بالکن می‌باشند.  امروزه نصب انواع حفاظ روی دیوار برای دیوار ساختمان ها در شهرها و یا ویلا ها و شرکتها و کارخانجات به علت زیبایی قابل قبول، استحکام کافی ، قابلیت ساخت جهت اندازه های مختلف طول , عرض , ارتفاع و تراکم، و افزایش ضریب امنیت، با اقبال  توجه عمومی رو به رو شده . درواقع میلگردهای نوک تیز و جوش خورده با تراکم خوبی که دارند به هر کسی که قصد عبور از این نوع حفاظ ها را داشته باشد آسیب شدید می‌رسانند و به اینصورت مانع از عبور سارقان می‌شوند . اینچنین است که نصب انواع حفاظ روی دیوار ساختمان شما را امن نگه خواهد داشت.

در ایران بجز شهر های بزرگ که اغلب ساختمان ها و خانه ها در آن به شکل آپارتمان است، بیشتر خانه‌ها شهرها بصورت ویلایی و یک طبقه میباشند. سال‌ هاست که در مناطق مختلف ایران، از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال، در دیوار ساختمانها و خانه‌های ویلایی یا دیوار باغ‌ها و در کل املاکی که دارای محوطه فضای باز ولزوما دیوار محوطه و حیاط  هستند نرده‌های حفاظتی فلزی با شکلی شبیه  شاخ گوزن، بر روی دیوارها و درب‌ نصب میشوند.در حل حاضر در ایران، نصب انواع حفاظ روی دیوار بمانند ماسه ,آجر و سیمان، جزیی از مصالح ساختمانی جهت ساختمان سازی و معماری به شمار می آیند.نامگذاری این نوع از حفاظ ها و نرده‌ها براساس شکل ظاهری آنها صورت گرفته است. البته نسل جدید انواع حفاظ روی دیوار در مدلهای متنوعی با نامهای حفاظ لیلیوم , حفاظ شاخگوزنی ,حفاظ نیزار حفاظ بوته ای و حفاظ کلاسیک تولید میشود.

تاریخچه‌ی حفاظ شاخگوزنی:

حفاظ شاخ گوزنی در تهران

دسته بندی محصولات لوکس حفاظ

از دیگر تولیدات کارخانه لوکس حفاظ نسل جدید حفاظ روی دیوار و انواع درب و نرده میباشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد:

نسل جدید حفاظ روی دیوار: انواع حفاظ روی دیوار

انواع درب :

برای دریاقت قیمت حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : قیمت حفاظ شاخ گوزنی

برای دریافت اطلاعات نصب حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : نصب حفاظ شاخ گوزنی

جهت دیدن نمونه کارهای نسل جدید حفاظ روی دیوار مثل حفاظ شاخ گوزنی به مطلب حفاظ ساختمان مراجعه نمایید .

برای دیدن نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی در تهران  مطلب حفاظ شاخ گوزنی در تهران را مطالعه نمایید.

برای دیدن نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی در کرج مطلب حفاظ شاخ گوزنی در کرج را مطالعه نمایید.

انواع نرده را میتوانید در مطلب مربوط به انواع نرده  و انواع نرده محفاظ روی دیوار مشاهده نمایید .

برای دیدن لیست مراکز خرید حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید.

Call Now Buttonتماس