حفاظ : چند دلیل برای آنکه مطمئن شوید آپارتمان شما نیاز به حفاظ کشی دارد؟

/حفاظ : چند دلیل برای آنکه مطمئن شوید آپارتمان شما نیاز به حفاظ کشی دارد؟
حفاظ : چند دلیل برای آنکه مطمئن شوید آپارتمان شما نیاز به حفاظ کشی دارد؟2020-05-08T17:44:43+04:30

حفاظ : خانه شما به این لوازم حفاظتی نیاز دارد.

انواع حفاظ‌های ساختمانی

خانه مهم‌ترین محیطی است که فرد در دوران زندگی خود در آن حضور دارد و در حقیقت جزو مکان‌هایی است که فرد باید نهایت آرامش و امنیت را در این مکان احساس کند. امنیت و آرامش درونی خانه توسط اعضای خانواده تأمین شده و امنیت و آرامش محیطی توسط یکسری از لوازم حفاظتی برای خانه تأمین می‌شود. حفاظ‌ دیوار جزو یکی از مهم‌ترین لوازم حفاظتی به شمار می‌روند که انواع مختلفی ازلحاظ کاربرد دارند. انواع حفاظ روی دیوار عبارتند از حفاظ شاخ گوزنی , حفاظ لیلیوم , حفاظ نیزار , حفاظ بوته ای , حفاظ کلاسیک , نرده آبشاری . یکی از حفاظ‌هایی که برای عدم ورود سارقین به محیط خانه استفاده می‌شود حفاظ شاخ گوزنی است که شبیه به شاخ گوزن طراحی شده و که از جنس فلز ساخته می شود که دارای نوکی تیز بوده و مانع از عبور افراد متجاوز به داخل منزل مسکونی می‌شود.
با توجه به اینکه آرامش و امنیت جزو نیازهای اساسی انسان بوده و انسان در اولین گام، این نیاز را درجایی که زندگی می‌کند برآورده می‌سازد، درنتیجه اطلاع از ابزارهای حفاظتی و همچنین لوازمی که می‌توان از آن‌ها در تأمین امنیت خانه استفاده کرد مهم و ضروری می‌باشد.
در این مقاله سعی شده تا انواع لوازم حفاظتی که سبب افزایش امنیت خانه می‌شود معرفی شود و همچنین توضیحاتی در مورد مزیت‌ها و انواع‌ کاربردی‌تر آن‌ها‌ ارائه شود.
سرفصل‌هایی که در این مقاله بررسی‌شده است در زیر بیان‌شده است:
درب ضد سرقت
حفاظ‌های ساختمانی
دوربین مداربسته
گجتهای حفاظتی
درب ضد سرقت
چند دلیل برای آن‌که مطمئن شوید آپارتمان شما نیاز به حفاظ کشی دارد؟

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت www.hefazlux.com

اگر بخواهیم مبحث امنیت خانه و لوازم حفاظتی خانه را دسته‌بندی کنیم در حالت کلی می‌توان این لوازم را به دو دسته لوازم بازدارنده و لوازم اخطاردهنده و ثبت‌کننده تقسیم کرد. بدین معنا که لوازمی همچون حفاظ دیوار ، حفاظ پنجره‌ها و حفاظ‌های روی دیوار و درب‌های ضد سرقت که مانع از ورود افراد متجاوز به داخل خانه شده، جزو لوازم بازدارنده بوده و لوازم حفاظتی مانند دوربین مداربسته و دزدگیر ساختمان که نقش اعلام وجود فرد ناشناس و همچنین ثبت و ضبط وقایع در ساختمان را دارند جزو لوازم اخطاردهنده و ثبت‌کننده می‌باشند.
اولین و مهم‌ترین راه ورود که همواره موردتوجه سارقان بوده و هست، درب ورودی ساختمان می‌باشد. برای جلوگیری از ورود سارقین باید درب ورودی ساختمان دارای امنیت بالای باشد و همچنین از زیبایی و جلوه خاصی نیز بهره‌مند باشد تا علاوه بر ایجاد امنیت متناسب، با ظاهر ساختمان بوده و زیبایی خانه را دوچندان کند. درب‌های ضد سرقت به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر ایجاد زیبایی، امنیت را در حد بسیار بالایی ایجاد کنند و همانند یک حفاظ  در بحث امنیت کاربردی هستند.
همان‌طور که گفته شد اصلی‌ترین و راحت‌ترین راه ورود سارقان به داخل خانه درب ورودی است که درب‌های ضد سرقت باید مانع از ورود آن‌ها از این طریق شوند. درب‌های ضد سرقت معمولاً از مقاومت بالایی برخوردارند و به‌راحتی شکسته نمی‌شوند، همچنین به دلیل اینکه دارای چند قفل هم‌زمان می‌باشد عبور از آن‌ها سخت‌تر است زیرا اگر سارقان بتوانند آن قفل‌ها را باز نمایند باید زمان بیشتری را صرف کنند. از طرفی این درب‌ها معمولاً از دو طرف قفل می‌شوند و در بعضی موارد از چهار جهت، یعنی قفل‌های درب از چهار جهت با چهارچوب درب درگیر می‌شوند که امنیت را بسیار بالا می‌برد.
باید در نظر داشت که جنس درب و نوع قفل‌هایی که در آن استفاده‌شده حائز اهمیت است، زیرا قفل درب از مهم‌ترین اجزای درب ضد سرقت می‌باشد. در نظر داشته باشید که قفل‌های مولتی سیستم چهار زبانه و استفاده از ورق‌های دوبل فلزی درون درب ضد سرقت، می‌تواند امنیت درب را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.

حفاظ‌ ساختمانی

حفاظ شاخ گوزنی 1 سهره وردی www.hefazlux.com

در نظر داشته باشید که اکثر سرقت‌ها از طریق درب ورودی و پنجره‌ها انجام می‌شود و بررسی همیشگی آن‌ها که در مورد لولاها، قفل‌ها و چارچوب می‌باشد را فراموش نکنید. در کنار بازرسی این موارد می‌توان از ابزار کمک امنیتی استفاده کرد که در بحث امنیت ساختمان و خانه حائز اهمیت بوده و آن حفاظ‌های ساختمانی می‌باشند. درواقع این حفاظ‌ها از مواردی می‌باشند که بیشترین تأثیر را برای جلوگیری از ورود افراد متجاوز به داخل ساختمان دارند. حفاظ‌های مختلفی برای کاربردهای متفاوت وجود دارد و دارای جنس‌های متنوع می‌باشد.
یکی از حفاظ‌هایی که معمولاً روی دیوارهای دور ساختمان از آن استفاده می‌شود حفاظ شاخگوزنی است. حفاظ شاخ گوزنی در ارتفاعی بین ۷۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر در بازار وجود دارد و معمولاً بر روی دیوارهای دور حیاط ساختمان کار گذاشته می‌شود. به دلیل جنس فلزی و نوک‌های تیز و برنده و همچنین شاخک‌های درهم‌تنیده و نامنظم مانند شاخ گوزن، عبور افراد را غیرممکن ساخته و به امنیت ساختمان می‌افزاید. حفاظ‌های دیگری مانند حفاظ پنجره که به‌صورت ثابت و میله‌ای وجود دارند که سبب امنیت بیشتر شده و علاوه بر این حفاظ درب‌های ورودی مانند حفاظ آکاردئونی نیز در بحث لوازم حفاظتی منزل پرکاربرد می‌باشد.
حفاظ‌های دیگری مانند حفاظ نرده‌ای  حفاظ دیوار ، یا حفاظ آلومینیومی نیز برای دیوارهایی با ارتفاع کم وجود دارد که ممکن است زیبایی بیشتری داشته باشند اما ازلحاظ ایمنی، قدرت و کارایی حفظ شاخ گوزنی را ندارند. حفاظ شاخگوزنی باقابلیت رنگ‌پذیری که دارد قابلیت ست شدن با نماهای متفاوت ساختمان را داشته تا در کنار تأمین امنیت زیبایی خانه را افزایش دهد. باید در نظر داشت که در کنار استفاده از تمام این حفاظ‌ها بالا بودن کیفیت قفل‌های درب و پنجره بسیار مهم است یعنی دو مورد حفاظ و قفل‌های درب و پنجره مکمل همدیگر بوده و با داشتن حفاظ‌هایی مقاوم و بازدارنده در کنار یراق و قفل‌هایی باکیفیت بالا، می‌توان از امنیت خانه تا مقدار زیادی اطمینان داشت.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد خانه مکانی برای آرامش بوده و باید در آن احساس امنیت داشت. چه زمانی که در خانه هستید باید امنیت منزل تأمین باشد و چه زمان‌هایی که در آن حضور ندارید، به‌طور مثال زمانی که در سفر یا سرکار هستید و روزانه منزلتان در یک بازه زمانی خالی می‌باشد.
یکی از موضوعاتی که در موقع عدم حضور در خانه مطرح می‌شود چک کردن خانه و اطلاع داشتن از وضعیت آن می‌باشد. دوربین‌های مداربسته این امکان را به صاحب‌خانه می‌دهند که اولاً تصاویر را در یک حافظه ضبط کنند و ثانیاً با انتقال تصاویر از طریق بستر اینترنت به تلفن همراه صاحب‌خانه یا کامپیوتر او، صاحب‌خانه را از وضعیت خانه باخبر سازد.
دوربین مداربسته هم بحث بازدارنده داشته و هم اینکه نقش مهمی در ثبت اتفاقات در منزل دارد. از این لحاظ نقش بازدارنده دارد که فرد سارق با دیدن دوربین در منزل متوجه امنیت ساختمان شده و او برای سرقت از خانه مدنظر دچار تردید می‌شود، از طرفی دوربینهای مداربسته با ضبط تمامی اتفاقات و همچنین ارسال تصاویر زنده در هرلحظه به صاحب‌خانه امنیت را افزایش می‌دهد. دوربین‌های مداربسته چون هم در محیط داخلی ساختمان و هم در محیط خارجی کار گذاشته می‌شوند و در اکثر موارد حتی جلوی درب ورودی ساختمان و رو به خیابان قرار دارند می‌توانند تمامی اتفاقات مشکوک را ضبط کنند و اجازه نزدیک شدن سارقین را به منزل ندهد.
دوربین‌های مداربسته دارای انواع مختلف می‌باشد و همچنین خصوصیات متفاوتی دارند که با توجه به میزان هزینه و قابلیت‌هایی که از آن‌ها انتظار داشت می‌توان آن را تهیه و در منزل خود استفاده کرد.
برای نصب دوربین در خانه باید به یکسری از موارد توجه داشت که عبارت است از اینکه دوربین مداربسته شامل دید در شب می‌شود یا خیر؟ سیستم هشدار دارد یا خیر ؟ آیا دوربین مداربسته قابلیت ضبط صدا دارد؟ دوربین مداربسته بی‌سیم باشد یا باسیم؟ قدرت و کیفیت دوربین در چه حد است؟ سیستم ذخیره‌سازی عکس و فیلم برای چه مدت باشد؟ یعنی به‌طور مثال تا تصاویر یک ماه قبل را در خود ذخیره سازد. آیا می‌خواهید قابلیت تشخیص چهره داشته باشد یا خیر؟ آیا نیاز به قابلیت چرخش دوربین و قابلیت زوم وجود دارد؟ تمامی این پرسش‌ها و در نظر گرفتن آن برای ایجاد یک سیستم دوربین مداربسته امنیتی و قوی موردنیاز است و علاوه بر این در قیمت تمام‌شده نیز تأثیرگذار می‌باشد.
علاوه بر این قابلیت انتقال تصویر در تجهیزات دوربین مداربسته بسیار مهم است که امروزه تمامی این تجهیزات قابلیت انتقال تصویر را دارند تا علاوه بر ثبت و ضبط، هر زمان که فرد خواهان چک کردن خانه خود شود بتواند به‌راحتی تمام منزل خود را از طریق دوربین‌ها چک کند. به طور کلی دوربین مداربسته یک از لوازم حفاظتی ضروری در خانه‌ها می‌باشد که از کارایی بالایی برخوردار است.
گجتهای حفاظتی
گجتهای محافظتی از لوازمی می‌باشند که هم نقش بازدارنده و هم نقش اعلام‌کننده و هشداردهنده را دارند. یکی از این لوازم دزدگیر خانه می‌باشد که به‌محض احساس حضور فرد در زمان فعال بودن دزدگیر با شماره‌ای که از قبل به دستگاه اعلام شده تماس گرفته یا با یک پیامک حضور فرد را در آن مکان اعلام می‌کند و علاوه بر آن آژیر خطر را نیز به صدا درمی‌آورد.
از دیگر گجتهای حفاظتی قفل هوشمند می‌باشد که امروزه در حال استفاده شده و بیشتر موردتوجه قرار دارد. قفل هوشمند علاوه بر اینکه تأمین امنیت خانه را افزایش می‌دهد به شما این امکان را می‌دهد که درب خانه را با گوشی همراه خود باز کنید یا مکان‌های دیگر خانه را چک کنید. این قفل دارای مزیت‌های مختلفی است که شامل ثبت رفت‌وآمدها می‌شود به این معنا که فرض کنید خانه خود را برای اجاره گذاشته‌اید و دسترسی قفل را به چند مشاور املاک داده‌اید، در صورت رفت‌وآمد آن‌ها، شما متوجه حضور آن‌ها در منزل خود خواهید بود.
از دیگر مزیت‌های این قفل باز و بسته کردن درب بدون نیاز به دسته‌کلید و هوشمند بودن آن است که از طریق اپلیکیشن نصب‌شده روی گوشی می‌توانید درب را باز و بسته کنید. ایمنی بالاتر نسبت به قفل‌های سنتی، ظاهر بسیار زیبا، راحتی نصب و قیمت متناسب با تکنولوژی استفاده‌شده جزو مزایای دیگر این گجت محافظتی می‌باشد.
تجمیع گجتهای حفاظتی و همچنین بعضی دیگر از کنترل‌های ساختمان در مقوله‌ای به نام هوشمند سازی ساختمان انجام می‌شود. در هوشمند سازی ساختمان علاوه بر اضافه کردن مبحث دوربین‌های امنیتی و دزدگیر، می‌توان به کنترل برق ساختمان دسترسی داشت. فرض کنید زمانی که شما خانه نیستید بتوانید چراغ‌های بخشی از ساختمان را روشن کنید و در ساعات بعد آن چراغ‌ها را خاموش و بخش دیگر را روشن کنید، هیچ سارقی ریسک نمی‌کند و در چنین شرایطی که احتمال می‌دهد صاحب‌خانه در خانه باشد وارد آن مکان شود.
تمامی این کنترل‌ها توسط نرم‌افزاری که در گوشی هوشمند شما نصب می‌شود امکان انجام عملیات را به شما می‌دهد. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هوشمند سازی ساختمان علاوه بر آسایش و رفاه، کنترل راحت‌تر منزل و همچنین تأمین امنیت بیشتر می‌تواند در بهینه‌سازی و مصرف انرژی نیز تأثیرات فراوانی داشته باشد.
به همراه نام خانه احساس امنیت و آرامش به ذهن هر فردی می‌آید و خانه خود باید از موارد خطر و عدم امنیت به دور باشد تا بتواند برای افراد ساکن در آن نیز امنیت فراهم کند. به کمک انواع لوازم حفاظتی می‌توان امنیت خانه را تأمین کرد. لوازم حفاظتی همچون درب ضد سرقت و حفاظ‌ های گوناگون برای جلوگیری از ورود افراد متجاوز به داخل منزل می‌باشند. حفاظ‌ها نیز دارای مدل‌های گوناگون هستند که یکی از مقاوم‌ترین و درعین‌حال پر امنیت‌ترین آن حفاظ شاخ گوزنی می‌باشد. حفاظ شاخگوزنی به شکل قابل توجهی می‌تواند محیط خانه را امن سازد. علاوه بر این، گجتهای حفاظتی همچون دزدگیر و قفل‌های هوشمند به همراه دوربین مداربسته می‌توانند به‌خوبی ثبت و ضبط وقایع مربوط به خانه را انجام داده و کمک بیشتری در تأمین امنیت خانه انجام دهند. بنابراین امنیت و حفاظت از خانه جز مسائل اصلی انسان‌ها می‌باشد که می‌توان به کمک این لوازم حفاظتی به‌خوبی این دغدغه افراد را برطرف ساخت.

حفاظ : چند دلیل برای آن‌که مطمئن شوید آپارتمان شما نیاز به حفاظ کشی دارد؟

حفاظ شاخ گوزنی کردان www.hefazlux.com

یکی از مهم‌ترین پارامترها در امنیت آپارتمان داشتن حفاظ می‌باشد، حفاظ‌ها دارای انواع گوناگون با جنس‌های مختلف و کاربرد متفاوت می‌باشند. آپارتمان یکی از گزینه‌های محبوب برای خرید یا اجاره یک مکان مسکونی می‌باشد. وقتی شما یک آپارتمان را برای سکونت انتخاب می‌کنید یا می‌خواهید با خرید و اجاره دادن آن درآمدی را برای خود به دست آورید، باید گزینه‌های مختلفی را در نظر گیرید تا اولاً اگر می‌خواهید در آن آپارتمان سکونت داشته باشد با خیالی آسوده در آن زندگی کنید و ثانیاً اگر می‌خواهید آن را اجاره دهید به دلیل داشتن مزیت‌های مختلف به‌راحتی بتوانید آن را اجاره دهید. یکی از مزیت‌ها و گزینه‌هایی که همیشه در انتخاب آپارتمان مؤثر بوده، امنیت ساختمان می‌باشد. امنیت ساختمان از طریق حفاظ‌های متفاوتی تأمین می‌شود، حفاظ‌هایی مانند حفاظ‌های در و پنجره و حفاظ‌هایی دور دیوار جزء حفاظ‌های فلزی مورد کاربرد در آپارتمان می‌باشد. حفاظ شاخ گوزنی یکی از حفاظ‌های دور دیوار است که می‌توان آن را به‌عنوان نمونه بیان کرد. حفاظ‌هایی مانند حفاظ شاخگوزنی جز حفاظ‌هایی است که در آپارتمان‌ها بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد البته باید توجه داشت که دلایل گوناگونی برای وجود حفاظ در آپارتمان‌ها مدنظر است که در ادامه مقاله توضیح داده خواهد شد

سرفصل‌هایی که در زیر بیان‌شده در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است:

  • افزایش زیبایی دیوار ساختمان
  • افزایش امنیت آپارتمان
  • محدود کردن دید به داخل محیط محصورشده و حفظ حریم خصوصی
  • راحتی در فروش یا اجاره ساختمان
  • کنترل دسترسی به دارایی‌ها داخل ساختمان و افزایش امنیت آن

افزایش زیبایی دیوار ساختمان

حفاظ شاخ گوزنی 1 سهره وردی www.hefazlux.com

شایذ زیبایی جزء خصوصیاتی باشد که می‌تواند بر روی هر فردی به‌طور مستقیم تأثیرگذار باشد و تصمیمات فرد را تحت تأثیر خود قرار دهد. زیبا بودن مکان زندگی می‌تواند تأثیر مثبتی در فرد ایجاد کرده و روی رفتار آن تأثیرگذار باشد. آپارتمان به‌عنوان مکان زندگی و جایی که انسان حداقل نیمی از عمر را در آن سپری می‌کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و طبیعتاً مکان که زیبایی نداشته باشد می‌تواند تأثیرات منفی بر روی هر شخصی بگذارد. تصور کنید وقتی شخص در راه رسیدن به مسکن خود می‌باشد نمای بیرونی ساختمان و زیبایی آن چه مقدار می‌تواند او را تحت تأثیر قرار دهد.

افزایش زیبایی و جذابیت دیوارهای ساختمان می‌تواند جلوه متفاوتی از یک آپارتمان ارائه ‌دهد. درواقع نمای بیرونی ساختمان و زیبایی آن می‌تواند بر روی ساکنان ساختمان و حتی کسانی که برای خرید آپارتمان می‌آیند تأثیر مثبتی بگذارد، وجود حفاظ‌ها علاوه بر امنیت باعث زیبایی می‌شود. به‌طور مثال حفاظ شاخ گوزنی می‌تواند به نمای ساختمان زیبایی ببخشد و با قابلیت رنگ‌پذیری که دارد می‌تواند با نماهای متفاوت ست شود. حفاظ‌های دیگری مانند حفاظ لیلیوم وجود دارد که ظاهر ساختمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. وقتی وارد یک آپارتمان می‌شوید اولین حس و تأثیر را از زیبایی آپارتمان می‌گیرید و این زیبایی به دو قسمت زیبایی بیرونی و درونی تقسیم می‌شود. در زیبایی بیرونی، ورودی قابل‌توجه و زیبا و همچنین نرده و حفاظ زیبا می‌تواند جذابیت آن ساختمان را دوچندان می‌کند. می‌توان با سرمایه‌گذاری روی حفاظ‌های آپارتمان آن را متفاوت‌تر از بقیه ساختمان‌ها کرد.
بعضی افراد با شکل ظاهری حفاظ‌ها ارتباط برقرار نمی‌کنند و با این دید که آپارتمان را مانند یک مکان نظامی می‌کند، به آن می‌نگرند اما درعین‌حال برای امنیت آن را ضروری می‌دانند. باید در نظر داشت که با ایده‌های متنوع می‌توان از این حفاظ‌ها برای زیبایی ساختمان استفاده کرد، علاوه بر اینکه باقابلیت رنگ‌پذیری می‌توان حفاظ‌هایی همچون حفاظ شاخ گوزنی را با نمای ساختمان ست کرد می‌توان با استفاده از گیاهان رونده و پوشش این حفاظ‌ها با این گیاهان علاوه بر پوشش حفاظ‌ها و خارج کردن نمای ساختمان از حالت نظامی، زیبایی طبیعی خاصی به آن ‌بخشید. حفاظ شاخگوزنی به دلیل شاخه‌های تودرتو علاوه بر حفظ امنیت بستر مناسبی برای رشد گیاهان رونده می‌باشد.

افزایش امنیت آپارتمان

برای افزایش امنیت ساختمان خود اقدام به نصب حفاظ شاخ گوزنی نمایید

امنیت یکی از مواردی است که جایگاه ویژه‌ای در کیفیت زندگی افراد داشته و همچنین می‌تواند آرامش را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. امنیت از نیازهای ضروری انسان بوده و به معنی دفاع از خود، خانواده، دوستان و اموال از خطرات می‌باشد که نشان‌دهنده ضرورت بالای آن می‌باشد. به‌طورکلی همواره در طول تاریخ انسانها به دنبال پاسخ به این نیاز بودند و سعی در ساختن ابزاری برای دفاع از سکونتگاه‌های خود و همچنین ابزار دفاعی نظامی بودند. تمامی این اقدامات برای حفظ امنیت فردی و اجتماعی فرد بوده است. از طرفی تغییرات فرهنگی و همچنین نحوه زندگی تأثیر به سزایی در تغییر شکل مسکن داشته است. آپارتمان جزء تغییرات شکل مسکن، در طول تاریخ بود .

حفاظ دیوار

نسل جدید حفاظ روی دیوار

از دیگر تولیدات کارخانه لوکس حفاظ نسل جدید حفاظ روی دیوار و انواع درب و نرده میباشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد:

نسل جدید حفاظ روی دیوار: انواع حفاظ روی دیوار

انواع درب :

برای دریاقت قیمت حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : قیمت حفاظ شاخ گوزنی

برای دریافت اطلاعات نصب حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : نصب حفاظ شاخ گوزنی

جهت دیدن نمونه کارهای نسل جدید حفاظ روی دیوار مثل حفاظ شاخ گوزنی به مطلب حفاظ ساختمان مراجعه نمایید .

برای دیدن نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی در تهران  مطلب حفاظ شاخ گوزنی در تهران را مطالعه نمایید.

برای دیدن نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی در کرج مطلب حفاظ شاخ گوزنی در کرج را مطالعه نمایید.

انواع نرده را میتوانید در مطلب مربوط به انواع نرده  و انواع نرده محفاظ روی دیوار مشاهده نمایید .

برای دیدن لیست مراکز خرید حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید.
Call Now Buttonتماس