حفاظ نیزار

/حفاظ نیزار
حفاظ نیزار2020-01-04T18:35:14+03:30

حفاظ نیزار : یکی از بهترین مدلها از انواع نرده روی دیوار در سال ۹۷

حفاظ نیزار ( Canebrake ) : اگر قصد خرید نرده حفاظ روی دیوار دارید, لطفا کمی وقت گذاشته و این مطلب را با دقت مطالعه نمایید . در این نوشته در مورد حفاظ نیزار ( نی زار ) بصورت کامل و جامع صحبت نموده ایم . در سایت لوکس حفاظ انواع حفاط بصورت کامل تشریح شده است . از قسمت محصولات حفاظ میتوانید حفاظ مورد نظر خود را انتخواب کرده و اطلاعات لازم را ببینید. فیلم نرده نیزار

خلاصه ای از مطالبی که در ادامه آمده است:

 • حفاظ نیزار چیست؟
 • مراحل تولید و ساخت نرده نی زار
 • حفاظ نیزار در چه اندازه هایی تولید میشود ؟
 • موارد مربوط به کیفیت نرده نی زار کدام است؟
 • چه مزایا و معایبی دارد ؟
 • چگونه روی دیوار نصب میشود؟
 • چک لیست کنترل کیفیت
 • و چند نکته بسیار کاربردی و مفید که در هنگام خرید حفاظ نیزار باید حتما بدانید.
حفاظ نیزار از تولیدات لوکس حفاظ www.hefaz.ir

حفاظ نیزار چیست ؟

یکی از بهترین مدل ها ی نرده لوکس برای روی دیوار است. چند سالی است که تقریبا جای نرده های قدیمی را گرفته , زیرا علاوه بر ظاهر بسیار زیبایی که دارد, یک محافظ بسیار امن بوده و حافظ مال و جان ساکنان ساختمان میباشد. مدل های سنتی و کلاسیک بدلیل داشتن یک شکل واحد و نداشتن تنوع و زیبایی و مهمتر از همه عدم تامین امنیت کامل این نرده ها مورد استقبال معمارن نبود .

برای روی دیوار ساختمانها جای یک نرده زیبا و امن خالی بود و به همین دلایل تولید کنندگان حفاظ شروع به تولید نسل جدید حفاظ روی دیوار نمودند. که از جمله آنها میتوان به حفاظ شاخ گوزنی , حفاظ لیلیوم , حفاظ بوته ای و حفاظ نیزار اشاره کرد که البته  حفاظ نی زار  یکی از بهترین ها در این مجموعه میباشد.  برای طراحی آن از شاخه های نی در نی زارهای بزرگ الهام گرفته شده است. روی دیوار زیبای خاصی دارد و بدلیل طراحی خاص خود تقریبا با تمام نماهای ساختمانی همخوانی خواهد داشت و به همین دلیل نیز یکی از پرفروش ترین مدل های ما میباشد که  از میلگرد هایی با قطر ده و دوازده میلیمتر با نوک های بسیار تیز ساخته میشود .مراحل تولید حفاظ نیزار :

میلگردها باسایز های ده یا دوازده میلیمنر بعد از خرید از کارخانه ساخت میلگرد ,به محل تولید حمل میگردد.شاخه های میلگرد به اندازه های مورد نیاز و مطابق با سفارشات برش میشوند.برشها باید بوسیله گیوتین مخصوص بصورت مورب با نوک بسیار تیز باشند.پس از برش با پرس و در قالبهای خاص هر قطعه خمکاری میشوند . شاسی که از پروفیل یا تسمه یا سپری میباشد در اندازه ای مورد نیاز بریده و سای میشود که معمولا یکمتری میباشد.

در قسمت جوشکاری قطعات سایز شده میلگرد که نوک آنها تیز شده و خمکاری نیز شده با جوشکاری به شاسی اصلی جوشکاری میشوند.اینکه قطر میلگرد ۱۰ یا ۱۲ میل باشد و یا برای شاسی از چه مقطعی استفاده شود , هر کدام مزایا و معابی دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.

حفاظ نیزار با چه ابعاد و اندازه هایی تولید میشود ؟

بطور کلی باید گفت که نرده ها معمولا طبق سفارش و براساس نیاز در اندازه های مختلف قابل تولید میباشد ولی سایزهایی که به طور معمول کاربرد زیادی دارد بشرح  ذیل میباشد:

 • ارتفاع :  در نرده مدل نی زار ارتفاع  ۱۰۰و  ۱۲۰سانتیمتر مناسب است اما گاها ۸۰ و ۹۰ سانت هم تولید میشود بهترین ارتفاع برای نیزار ۱۲۰ سانتیمتر است
 • عرض  : بر اساس ارتفاع از ۵۰ تا ۷۰ سانتیمتر
 • ضخامت : قطر میلگردها ۱۰ یا ۱۲ میلیمتر
 • شاسی : پروفیل ۸۰*۴۰ یا ۶۰*۴۰  تسمه  ۴ یا ۵ و سپری ۳ یا ۴ بعنوان شاسی استفاده میشوند. انتخاب شاسی کاملا بستگی به قطر میلگردها و ارتفاع نرده دارد .

حفاظ ساختمان :ساخت حفاظ نیزار برای ساختمان بر اساس نیاز مشتری صورت میگیرد و در هر ابعاد و  اندازه ای قابل تولید است. بر اساس تجارب چندین ساله ای که  در ساخت  و نصب بدست آورده ایم برای هر مدل از نرده و محافظ اندازه های خاصی خریداران پیشنهاد میشود .اما پیشنهاد ما اینست که ابتدا کارشناس خبره ای که در این زمینه تجربه کافی دارد  از محل پروژه بازدید نماید . در این صورت شما میتوانیی با استفاده از   راهنمایی های مشاور تصمیم درستی در انتخاب نرده بگیرید. در بازدید مسایلی مثل عرض , ارتفاع ,شکل , همجواری ها  و عواملی مثل وجود علمک گاز یا تیر برق و غیره که دسترسی به بالای دیوار را راحتتر میکند در انتخاب نوع و اندازه حفاظ بسیار مهم هستند.

مزایا و معایب حفاظ نیزار :

یکی از محاسن نرده نی زار اینست که همه شاخه های نرده بصورت مستقیم به شاسی جوشکاری میشوند. شاخه های اصلی هم از بالا بکدیگر جوش میشوند.به همین علت نقاط جوش کمتری وجود دارد و  اما در سایر مدلها همه شاخه ها به شاسی جوشکاری نمیشوند و بعضی از آنها به شاخه های اصلی جوش میشوند. و نقاط جوش در زوایا بسیار زیاد است که اگر جوشکاری با الکترود روکشدار باشد گل جوش در زوایا باقی مانده و بعدها از همان ناحیه دچار پوسیدگی میشود. در کل در مدل نیزار بعلت اینکه شاخه های کوچک کمتری وجود دارد طبیعتا نقاط جوشکاری نیز کمتر است و این خود باعث استکحام بیشتر در مدل نی زار میشود.

نصب حفاظ نیزار بر روی دیوار :

حفاظ نیزار  در طول یک متر تولید میشود.بهتر است زمان دیوار کشی صفحات فلزی که پایه آن داخل دیوار است با آکس یک متر  روی کار گذاشته شوند . فاصله این صفحات که شاسی روی آن ها جوش میشوند حدود یک متر یا کمتر باید باشد . در صورتی که قبلا روی دیوار محلی برای نصب نرده پیش بینی نشده باشد باید روی دیوار سوراخ هایی با قطر ۱۰ یا ۱۲ میلیتر و با دریل هیلتی ایجاد شود . این سوراخها اگر بصورت مورب باشند باعث استحکام بیشتر میشوند. میلگردهایی به اندازه حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر با چکش داخل سوراخ ها محکم میشوند. شاسی نرده حفاظ به این میلگردها جوش میشوند. میلگردها باید بصورت یک در میان در دو طرف شاسی کار گذاشته شوند.پس از اتمام کار محل جوشکاری ها باید با اسپره رنگ لکه گیری شوند.

انواع نسل جدید حفاظ روی دیوار :

در ادامه نمونه هایی از حفاظ نیزار با آدرس محل نصب و عکس را مشاهده خواهید نمود.

حفاظ : نمونه کار حفاظ در لواسان

لواسان خیابان صحرای ناران نرده نیزار سفید با ارتفاع ۱۰۰ سانتیمتر

حفاظ نیزار سفید ارتفاع ۱۰۰ سانتیمتر  روی دیوار یکی از ویلاهای  شیک در لواسان نصب شده . عکس ویلا برای مدتی روی بیلبرد در ورودی لواسان نصب شده بود . نرده نی زار در لواسان با نمای بسیار شیک و در عین حال با ضریب حفاظتی بالایی میباشد . رنگ نانو سفید ویلا بصورت قابل توجهی جلب نظر میکند .با توجه اینکه رنگ قالب در نمای ویلا سفید بود لذا رنگ مدل نیزار نیز سفید کوره ای براق در نظر گرفته شد .عکس هایی که اینجانب به شخصه از این ویلا گرفته ام, از طرف اکثر تولید کنندگان و فروشندگان نرده بعنوان نمونه کارشان معرفی شده است. محافظ نصب شده روی دیوار این ویلا بوسیله لوکس حفاظ ساخته و نصب و اجرا گردیده است.

حفاظ شاخ گوزنی در تهران ( نرده شاخگوزنی ) طهران
حفاظ شاخ گوزنی در تهران از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ شاخ گوزنی در تهران از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ شاخ گوزنی در تهران از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com

آدرس محل نصب : لواسان بلوار امام خمینی خیابان پیام تقاطع مهتاب و ناران پلاک ۱۰۲

حفاظ نیزار در تهران گیشا خیابان ۲۹

حفاظ نیزار با رنگ کوره ای قهوه ای سوخته نصب شده در تهران محله گیشا

آدرس محل نصب : تهران محله گیشا خیابان شهید برادران کارگری (خ ۲۹ ) پلاک ۵

حفاظ نی زار  : در پی تماس اولیه با لوکس حفاظ قرار بر بازدید و مشاوره در محلو همچنین ارسال نمونه شد .در بازدید اولیه و مشاوره با مالکین ساختمان مدل مدل نیزار با ارتفاع ۱۲۰ سانتیمتر  با میلگرد ۱۲ و رنگ قهوه ای سوخته که همرنگ درب های ساختمان بود در نظر گرفته شد وبرای استحکام بیشتر در هنگام نصب جهت شاسی کار از سپری استفاده گردید .  ساختمان شمالی بود و چراغهایی روی دیوار نصب بود که آنها نیز در نظر گرفته شد تا د رمحل خود حفاظ شوند. اندازه گیزی های مربوطه  انجام شد . حفاظ نیزار با میلگرد سایز ۱۲ میلیمتر و بر روی شاسی سپری ساخته و رنگ کوره ای گردید . نمونه این حفاظ با رنگ سفید و میلگرد ۱۲ با ارتفاع ۱ متر نیز قبلا در لواسان نصب شده بود.

حفاظ نیزار در تهران محله گیشااز تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ نیزار در تهران گیشا از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ نیزار در تهران سعادت آباد ۱از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ نی زار در تهران سعادت آباد ( نرده شاخگوزنی ) طهران

آدرس محل نصب : تهران محله گیشا خیابان شهید برادران کارگری (خ ۲۹ ) پلاک ۵

حفاظ نیزار در تهران شهرک ژاندارمری

نرده نیزار با رنگ کوره ای مشکی ارتفاع ۹۰ سانتیمتر و میلگرد سایز ۱۰ میلیمتر نصب شده در تهران شهرک ژاندارمری آدرس نصب : تهران شهرک ژاندارمري بلوار ايثار خيابان مالک پلاک ۶  : نرده محافظ نیزار : در پی تماس اولیه با لوکس حفاظ قرار بر بازدید و مشاوره در محل شد .در بازدید اولیه و مشاوره با مالکان ساختمان مدل نی زار رنگ مشکی که همرنگ درب های ساختمان بود در نظر گرفته شد .  ساختمان شمالی بود و درب ورودی تاج مدل دار داشت . طبق نظر مالک مقرر شد حفاط نیزار روی درب بر اساس تاج و با همان شکل پله کانی اجرا شود . اندازه گیزی های مربوط به تاج و قسمتهای پله کانی انجام شد . و حفاظ ها در ارتفاع ۹۰ و ۸۰ سانتیمتر نصب گردید . مابین درب و تاج روی آن فاصله ای بود که آنهم با همان حفاظ نیزار پر گردید.

حفاظ نیزار در تهران محله سعادت آباد از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com

آدرس نصب : تهران شهرک ژاندارمري بلوار ايثار خيابان مالک پلاک ۶

حفاظ نیزار در آبعلی

حفاظ نیزار با رنگ کوره ای قهوه ای سوخته نصب شده در آبعلی آدرس محل نصب : آبعلی حفاظ نی زار  : در پی تماس اولیه با لوکس حفاظ و مشاوره تلفنی بعد از ارسال عسهای مختلف حفاظ , مدل مدل نیزار با ارتفاع ۱۰۰ سانتیمتر  با میلگرد ۱۰ و رنگ قهوه ای سوخته که همرنگ درب های ساختمان بود در نظر گرفته شد . اندازه گیزی های مربوطه توسط مالک انجام گردید . نمونه این حفاظ با رنگ سفید و میلگرد ۱۲ با ارتفاع ۱ متر نیز قبلا در لواسان نصب شده بود.

حفاظ نیزار در آبعلی از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ نیزار در تهران گیشا از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ نیزار در تهران سعادت آباد ۱از تولیدات لوکس حفاظ www.hefazlux.com
حفاظ نی زار در تهران سعادت آباد ( نرده شاخگوزنی ) طهران

آدرس محل نصب : آبعلی

حفاظ نیزار ( حفاظ نی زار ) چیست؟

از زمان انسان‌های اولیه تا امروز، همیشه انسانها نیازمند روشهایی برای افزایش ضریب امنیت و حفاظت محل زندگی خود و خانواده شان بوده اند  که راهکار آن هم از ابتدا تاحال نصب حفاظ برای محل زندگی بوده است.

اگر جهت تامین امنیت ساختمان محل زندگی یا کار با ویلای خود برنامه ریزی دارید و مایل هستید در مورد انوع حفاظ روی دیوار و خصوصا حفاظ نیزار که از جمله بهترین نوع از انواع حفاظ روی دیوار و از ابزارهای بسیار خوب  برای تامین امنیت و بالا بردن ضریب حفاظتی ساختمان میباشد بیشتر بدانید،میتوانید مکی وقت گذاشته و این مقاله را با دقت بخوانید تا طی فصل های ذیل شما را با حفاظ شاخ نیزار و ویژگی  های فنی این نوع حفاظ آشنا کنیم:

 • امنیت ساختمان و حفاظ نیزار
 • حفاظ نیزار چیست؟
 • تاریخچه‌ی حفاظ نیزار
 • حفاظ نیزار چه مزیت هایی دارد؟
 • حفاظ نیزار با چه رنگ هایی تولید می شود؟
 • مشخصات فنی حفاظ نیزار چیست؟
 • تأثیر حفاظ نیزار بر زیبایی ساختمان
 • مراحل ساخت حفاظ نی زار
 • حفاظ نی زار با چه ابعادی ساخته می‌شود؟

حفاظ نیزار و امنیت ساختمان
همانطور که در فوق بیان گردید، از گذشته تا به حال راهکارهای مختلفی برای افزایش ضریب امنیت و حفاظت ساختمان‌ از نصب حفاظ ساختمان استفاده گردیده است. یکی از این روش‌ها استفاده از نسل جدید حفاظ، است.در بین انواع نسل جدید حفاظ روی دیوار حفاظ نیزار یکی از بهترین ها میباشد.حفاظ نیزار به‌شکلی  ساخته می‌شود که انسان نمی‌تواند بر روی دیوار و یا در کنار حفاظ  و یا روی آن بایستند،

از دیگر تولیدات کارخانه لوکس حفاظ نسل جدید حفاظ روی دیوار و انواع درب و نرده میباشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد:

نسل جدید حفاظ روی دیوار: انواع حفاظ روی دیوار

انواع درب :

برای دریاقت قیمت حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : قیمت حفاظ شاخ گوزنی

برای دریافت اطلاعات نصب حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : نصب حفاظ شاخ گوزنی

جهت دیدن نمونه کارهای نسل جدید حفاظ روی دیوار مثل حفاظ شاخ گوزنی به مطلب حفاظ ساختمان مراجعه نمایید .

برای دیدن نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی در تهران  مطلب حفاظ شاخ گوزنی در تهران را مطالعه نمایید.

برای دیدن نمونه کارهای حفاظ شاخ گوزنی در کرج مطلب حفاظ شاخ گوزنی در کرج را مطالعه نمایید.

انواع نرده را میتوانید در مطلب مربوط به انواع نرده  و انواع نرده محفاظ روی دیوار مشاهده نمایید .

برای دیدن لیست مراکز خرید حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید.

تماس با ما – درباره لوکس حفاظ

Call Now Buttonتماس