درب فرفورژه تلفیق هنر و صنعت( قیمت + عکس نمونه کار )

/درب فرفورژه تلفیق هنر و صنعت( قیمت + عکس نمونه کار )
درب فرفورژه تلفیق هنر و صنعت( قیمت + عکس نمونه کار )۱۳۹۸-۴-۹ ۰۴:۳۸:۵۱ +۰۰:۰۰

درب فرفورژه ترکیب هنر و صنعت برای ساخت درب آهنی لوکس با زیبایی خیره کننده

درب فرفورژه از لوکس حفاظ

درب فرفورژه مدل ترک

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساختمان که نقش مؤثری در به نمایش گذاشتن نمای ساختمان ایفا می‌کند و ممکن است توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند درب حیاط و یا پارکینگ و پنجره های ساختمان است. این قسمت از ساختمان آن‌قدر مهم است که ما حتی برای دادن آدرس دقیق محل سکونت خود گاهی اوقات به آن اشاره می‌کنیم زیرا درب ورودی ساختمان اولین قسمت به نمایش گذاشته‌شده از ساختمان است که توجه افراد را به خود جلب می‌کند و همیشه در ذهن افراد باقی می‌ماند. حال یک سوال باقی میماند , تفاوت قیمت یک درب آهنی ساده با قیمت درب فرفورژه لوکس چقدر میباشد ؟ این سوال از این جهت حائز اهمیت است که درب و پنجره های ساختمان نقش بسیار زیادی در زیبایی نمای ساختمان شما دارند . به جرات میتوان گفت که اختلاف قیمت یک درب آهنی ساده با یک درب فرفورژه لوکس رقم بسیار کمی میباشد و در مقایسه با قیمت ساختمان و هزینه های تمام شده ساخت اختلاف قیمت درب آهنی ساده با قیمت درب فرفورژه لوکس بسیار بسیار ناچیز بوده و اصلا به حساب نخواهد آمد از طرفی هم تاثیر زیبایی درب ساختمان در نما بسیار بسیار زیاد میباشد و یکی از اصلی ترین شاخصه های زیبایی در نما میباشد که در همان ابتدا توجه هر بیننده ای اعم از خریدار یا مستاجر را بخود جلب خواهد نمود .

آیا میتوانید خودتان را جای خریدار ساختمان تصور کنید و به این فکر کنید که وقتی یک نفر بعنوان خریدار به یک ساختمان از بیرون نگاه میکند اولین چیزی که توجه او را جلب میکند چیست ؟ بله , نمای ساختمان که قسمت اعظم آن درب ورودی و پنجره ها میباشد . حال اگر ببینید که سازنده از درب و پنجره های بسیار معمولی و ساده آهنگری استفاده نموده و حاضر نشده اختلاف قیمت ناچیز بین درب آهنی ساده و قیمت درب فرفورژه را بپردازد , چه تصوری در مورد سازنده در ذهن شما ایجاد خواهد شد؟ در آن لحضه حتما به این موضوع فکر میکنید که وقتی یک سازنده حاضر نشده برای زیبایی نما از درب و پنجره های لوکس و زیبا استفاده کند و حاضر نشده این تفاوت قیمت کم را بپردازد پس آیا در استفاده از مصالح سازه ای و اصلی ساختمان نیز همین خساست را داشته و از مصالح ارزان استفاده نموده ؟ البته این حقیقت وجود دارد که وقتی کسی حاضر نشده برای زیبایی ساختمان تفاوت قیمت درب و پنجره لوکس و درب آهنی ساده را بپردازد پس داخل ساختمان نیز هزینه ننموده است و به احتمال زیاد از مصالح ارزان قیمت استفاده نموه است. و بسیار بندرت خلاف این موضوع صدق میکند. درب و پنجره های ساختمان مثل کت و شلوار برای انسان میباشند.

درب‌های حیاط که معمولاً از فلزاتی نظیر آهن ساخته می‌شدند، درگذشته بسیار محدود بوده و اغلب درب‌ها دارای طرح‌های ساده و تکراری بودند. برای خرید این درب‌ها بعد از مراجعه به کارگاه‌های درب و پنجره سازی می‌توانستید از بین مدل‌های محدود موجود در کارگاه، مدلی را برای خرید انتخاب کنید.

درب فرفورژه مدل ترک 09331403540

درب فرفورژه مدل ترک

قیمت درب آهنی ساده با توجه به مدلی که انتخاب می‌شد و میزان آهن بکار رفته در ساخت آن متفاوت بود.

با توجه به اینکه در این کارگاه‌ها اغلب درب‌های از پیش‌ساخته شده وجود نداشت و فقط چند عدد جهت نمونه ارائه می‌شد لذا بعد از انتخاب مدل موردنظر باید ابعاد درب ورودی حیاط را اندازه‌گیری کرده و آن را در اختیار کارگاه درب سازی قرار می‌دادیم تا درب به‌صورت سفارشی ساخته شود.

این پروسه بسیار زمان‌بر بوده و معمولاً چند هفته به طول می­انجامید. از طرفی بعد از ساخت نیز ممکن بود با مشکلاتی نظیر دقیق نبودن ابعاد درب، گونیا نبودن و یا رگلاژ نبودن درب مواجه شده و در بهترین وضعیت با کار گذاشتن درب بدون وجود این مشکلات، قطعاً درب نیاز به رنگ‌آمیزی داشت.

رنگ‌آمیزی این درب‌ها اغلب توسط نقاش و به‌صورت دستی یا پیستوله­ای انجام می‌شد که ممکن بود به‌صورت غیریکنواخت رنگ‌آمیزی شود و زیبایی درب را تحت تأثیر قرار دهد.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی درب‌های پیش‌ساخته‌ای با نام‌های درب حیاط فرفورژه، درب فرفورژه باغ و یا درب فرفورژه ساده وارد بازار شدند.

این نمونه از درب‌ها توسط دستگاه‌های پیشرفته و به‌صورت مهندسی ساخته‌شده و سپس در سالن‌های رنگ‌آمیزی به روش کوره‌ای رنگ‌آمیزی می‌شوند لذا ماندگاری رنگ‌های آن در برابر سرما و گرما بیشتر بوده و نیازی نیست که مثل درب‌های قدیمی هر دو سه سال رنگ‌آمیزی شوند.

چگونه ایمنی درب ورودی را بسنجیم؟

انواع درب فرفورژه پارکینگ لوکس حفاظ

انواع درب فرفورژه پارکینگ

در کنار زیبایی اولین موضوعی که زمان ساخت و یا خرید درب‌های ورودی ساختمان بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد میزان امنیت درب است.

فرقی نمی‌کند که درب برای حیاط یا ورودی ساختمان استفاده شود درهرصورت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در انتخاب درب، امنیت آن است.

لذا باید بدانیم که درب‌های ورودی را با چه معیاری بسنجیم تا امنیت کافی را برای ساختمان ما فراهم سازد. برای سنجیدن میزان ایمنی درب فرفورژه باغ یا ساختمان خود می‌توانید موارد زیر را موردتوجه قرار دهید:

 1. جنس درب اولین موضوع در ایمنی آن است که نقش مؤثری در دوام و ماندگاری آن نیز ایفا می‌کند بنابراین باید از کیفیت ماده و متریال بکار رفته در درب اطمینان حاصل شود.
 2. دومین مورد در سنجش امنیت درب نحوه‌ی ساخت و تولید آن است که به چه روشی و توسط چه کسانی ساخته‌شده است. درب‌های ساخته‌شده با تکنولوژی‌های پیشرفته امروزی و توسط افراد باتجربه اغلب از ایمنی بیشتری برخوردارند.
 3. زمان سنجش امنیت درب علاوه بر جنس آن باید به سایر اجزای درب مثل قاب، یراق‌آلات، قفل و گاهی اوقات شیشه‌ی بکار رفته در آن دقت کنید و میزان ایمنی آن بخش‌ها را نیز موردبررسی قرار دهید.
 4. ارائه ضمانت‌نامه از جانب سازنده یکی از اصلی‌ترین نکات در سنجش ایمنی درب است.

درب حیاطی فرفورژه چیست؟

درب فرفورژه حیاطی

به صنعت تولید مصنوعات فلزی مانند آهن و چدن گل نرده یا همان فرفورژه گفته می‌شود که با اصطلاح قدیمی چلنگری در آهنگری همخوانی دارد.

همان‌طوری که شاید حدس زده باشید فرفورژه کلمه‌ای فارسی نیست بلکه ریشه‌ای فرانسوی دارد. به زبان فرانسه فر به معنای آهن و فرفورژه یعنی کوبیده شده، درواقع به آهنی که از طریق کوبیدن شکل داده می‌شود فرفورژه گویند.

درب حیاطی فرفورژه از چارچوبی فلزی یا چدنی ساخته‌شده که شکل ظاهری آن برخلاف درب‌های مدرن، پیچیده‌تر است و برای ساختمان‌های مسکونی کاربرد دارد.

اگرچه امروزه هنر گل نرده سازی پیشرفت فراوانی داشته و به صنعت تولید گل نرده و درب فرفورژه ویلایی یا درب فرفورژه باغ در کارگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ صنعتی تبدیل‌شده است اما در ایران سابقه‌ای دیرینه دارد.

درگذشته با گداختن و شکل دادن به آهن یا با ریخته‌گری چدن یا سایر فلزات در کارگاه‌های کوچک آهنگری امکان ساخت درب فرفورژه ساده وجود داشت اما امروزه ساخت این محصول در کارگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ صنعتی انجام می‌شود.

درگذشته جهت ساختن درب حیاطی فرفورژه ابتدا میله‌های آهنی در کوره قرار می‌گرفتند تا گداخته شوند سپس با کوبیدن آن‌ها روی سندان‌ها، انتهای آن را به‌صورت نوک‌تیز و یا فلش دار شکل می‌دادند. با کوبیدن این فلزات از خشکی و مقاومت آن‌ها کاسته شده و امکان جلادهی آن‌ها فراهم می‌شد.

لذا می‌توانستند نقش‌های پرپیچ‌وخم اسلیمی را روی آن‌ها طراحی کنند. فلزات گران‌قیمت بسیار ساده و آسان بازسازی‌شده و به هم متصل می‌شدند.

اما امروزه برای تغییر شکل فلزات در صنعت درب فرفورژه باغ یا درب فرفورژه پارکینگ از دستگاه‌های مدرن بدون نیاز به حرارت استفاده می‌شود.

لذا باوجود این تکنولوژی‌های پیشرفته امروزی امکان ساخت درب حیاطی فرفورژه در طرح‌های متنوع و با طول و ارتفاع متفاوت فراهم خواهد بود.

نام‌های مختلفی چون درب حیاطی فرفورژه، درب فرفورژه باغ، درب فرفورژه ساده، درب فرفورژه ویلایی، درب فرفورژه پارکینگ تنوع این محصول را متذکر می‌شود چراکه این محصول با بیش از ۱۵۰ طرح مختلف طراحی‌شده است.

درب فرفورژه ویلایی

درب فرفورژه باغ، ویلا و یا پارکینگ به‌صورت مهندسی و به کمک دستگاه‌های پیشرفته به روش کوره‌ای رنگ‌آمیزی شده و جهت افزایش زیبایی و امنیت آن قسمت‌هایی از آن با شیشه‌های سکوریت پوشانده می‌شود.

برخلاف ساخت درب‌های آهنی قدیمی که در کارگاه‌های سنتی و توسط افراد عادی انجام می‌شد و پس از نصب با مشکلات زیادی روبه‌رو بود درب فرفورژه پارکینگ و حیاط تماماً در کارخانه‌های صنعتی و توسط افراد باتجربه و مهندسین صنعت ریخته‌گری انجام می‌شود.

با نگاهی به لیست قیمت درب حیاط پی خواهید برد که قیمت درب حیاط فرفورژه نسبت به درب‌های معمولی کمی بالاتر است اما زیبایی و امنیت آن با درب‌های ساخته‌شده قدیمی قابل قیاس نخواهد بود.

از طرفی با ضمانت و خدمات پس از فروشی که شرکت‌های سازنده درب حیاطی فرفورژه ارائه می‌دهند دیگر جای نگرانی باقی نمی‌ماند و در صورت بروز مشکل مهندسین باتجربه به کمکتان می‌آیند.

به آهنی که از طریق کوبیدن شکل داده می‌شود فرفورژه گویند. امروزه برای تغییر شکل فلزات در صنعت ساخت درب فرفورژه باغ یا پارکینگ از دستگاه‌های مدرن بدون نیاز به حرارت استفاده می‌شود.

فرفورژه در اصل کلمه ای فرانسوی ( fer forge ) به معنی حالت فر دادن یا فر نمودن است .

فرفوژه در ایران نیز به قطعات فلزی ساخته شده از میله  های آهنی که توسط آهنگران هنرمند و با تجربه به صورت فر حالت داده شده است میگویند . فرفورژه حالت دادن میله یا چهارسوی فلزی به صورت فر که قسمت تیز نوک آن بتدریج و با چکش کاری توسط آهنگر باریک و نواری شده و طی چند مرحله گرم شدن در کوره گداخته آهنگری به قطعه ای فر خورده و حلزونی مانند بسیار زیبا تبدیل میشود .

از فرفورژه در ساخت قطعات فلزی هنرمندانه بسیار زیادی استفاده میشود . طرح قطعات فرفورژه الهام گرفته از طبیعت زیبا و گلها و حیوانات زیبایی مثل پرندگان میباشد . بیشترین استفاده قطعات فرفورژه در صنعت ساختمان و ساخت درب فرورژه ,نرده فرفوزژه و حفاظ پنجره فرفورژه میباشد. قطعات فرفورژه مخصوصا در درب فرفورژه آهنی پارکینگ و درب فرفورژه آهنی نفررو استفاده زیادی دارد.

اصطلاح درب فرفورژه به کلیه دربهایی گفته میشود که با قطعات فرفورژه یا همان گلنرده ساخته میشوند . دربهای فرفورژه از یک چارچوب با قطعات فلزی و پروفیل فرم داده شده و قطعات فرفورژه و قطعات چدنی و آلومینیومی ساخته شده اند تشکیل شده است. از نظر ظاهری نسبت به درب های مدرن پیچیده تر بوده و مناسب برای اشخاصی است که فرم های منحنی مانند نقش گل و بوته را شاخص معیار خود قرار میدهند و برای ساختمانهای مسکونی , ویلایی ,برج ,برج باغ ,مجتمع ها ,کارخانجات و تقریبا تمامی کارکاربری ها مورد استفاده دارند.

دربرخی از مدلهای درب فرفورژه بجز قطعات گلنرده از ترکیب قطعات بسیار زیبای چدنی و آلمینیومی نیز استفاده میشود . قطعات چدنی و آلمینیومی بکار رفته نیز طرح های بسیار هنرمندانه ای از گل و برگ و پرندگان و نقشهای مختلف ریبایی دارند. از کنار هم قرار گرفتن این قطعات ,دربهای بسیار زیبا با طرح های هنرمندانه ساخته میشود . دربهای فرفورژه از سری نسل جدید درب لوکس هستند که در کارخانه لوکس حفاظ با بهترین کیفیت در جوشکاری و رنگ با مواد اولیه مرغوب ساخته میشوند.

درب فرفورژه از لوکس حفاظ www.hefazlux.com

درب فرفورژه از لوکس حفاظ

قطعات فلزی فرفورژه با طرحهای گوناگون با روش جوشکاری تحت گاز co2 به یکدیگر جوشکاری و متصل میشوند. این جوشکاری ها در کارخانه لوکس حفاظ در نهایت دقت و زیبایی و استحکام  انجام میشود . جوشکاری به روش تحت گاز co2  از تمیزترین و جدیدترین روش های جوشکاری برای جوشکاری آهن و چدن میباشد . درب فرفورژه ساخته شده در کارخانه لوکس حفاظ با روش رنگ کاری پودری و با رنگ های کوره ای الکترواستاتیک رنگ کاری شده و پس از پتینه کاری بسته بندی و جهت نصب ارسال میگردد.

این نوع درب های زیبا در مکان های مختلف مثل درب فرفورژه باغ , درب فرفورژه ساده , درب فرفورژه ویلایی , درب حیاط فرفورژه , درب فرفورژه پارکینگ و … کاربرد دارند و برای نماهای مختلف نمونه های متناسب با همان ما طراحی شده است .

رنگ درب پارکینگ فرفورژه

رنگ دب تکمیل کننده یک درب زیبا با قطعات فلزی فرفورژه و گلهای چدنی میباشد. یک رنگ چشم نواز و متناسب با نمای ساختمان شما . رنگ کاری انواع درب فلزی  فرفورژه در لوکس حفاظ با رنگ کوره ای و با روش الکترو استاتیک در چندین مرحلهانجام میشود. تمیز کاری قطعات ,درز گیری جهت جلوگیری از نفوذ آب , انگ کاری با رنگ پودری و به روش الکترو استاتیک ,پخت رنگ در داخل کوره در دمای تعیین شده ,پتینه کاری طبق رنگ انتخابی خریدار ,روکش پلی استر جهت براق شدن و ماندگاری رنگ .

راهنمای خرید درب حیاط

ازآنجایی‌که درب حیاط یا پارکینگ از اولین بخش‌های ساختمان هستند که در معرض دید عموم قرار می‌گیرند بنابراین زمان خرید آن باید دقت بیشتری به خرج داده و مدلی را انتخاب کنید که با نمای ساختمانتان نیز همخوانی داشته باشد.

زیبایی، رنگ و مهم‌تر از همه جنس درب حیاط یا پارکینگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا بخشی از امنیت ساختمان را شامل می‌شود. به دلیل استحکام جنس فلزاتی نظیر آهن اغلب درب‌های پارکینگ و حیاط از این جنس ساخته می‌شوند.

درب حیاطی فرفورژه از جدیدترین مدل‌های موجود در بازار است که بسیار مقاوم و محکم بوده و با طرح‌های متنوعی ساخته می‌شود بنابراین انتخاب برای خریداران بسیار ساده‌تر خواهد بود. در ادامه برخی از مواردی که زمان خرید درب فرفورژه پارکینگ یا حیاط باید موردتوجه قرار گیرد ذکرشده است:

راهنمای خرید درب حیاط

درب فرفورژه ویلایی

 1. مدل درب:

  زمان انتخاب مدل درب بهتر است دو نکته را مدنظر قرار دهید. مهم‌ترین بحث در انتخاب مدل امنیت درب است. بعدازآن سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که با نمای ساختمان شما همخوانی داشته باشد به‌طور مثال اگر ساختمانتان نمای مدرنی دارد سعی کنید از مدل‌های مدرن درب حیاطی فرفورژه استفاده کنید. اگر نمای ساختمانتان سنتی است پیشنهاد می‌کنیم از درب فرفورژه ساده با نمای سنتی استفاده شود.

 2. طول و عرض استاندارد درب:

  اغلب موارد کاربری درب‌های حیاط و پارکینگ یکسان است اما ابعاد درب فرفورژه ویلایی یا درب فرفورژه باغ ممکن است متفاوت باشد. عموماً عرض درب‌های ورودی پارکینگ‌ها و حیاط‌های بزرگ ۶ متر است و پارکینگ‌های کوچک و متوسط در عرض ۳ متری ساخته می‌شوند. ارتفاع این درب‌ها حداقل ۲۱۰ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود تا زمان تردد و حمل اثاثیه مشکلی پیش نیاید.

 3. رنگ درب حیاط:

  نکته‌ای که زمان رنگ‌آمیزی درب حیاطی فرفورژه باید موردتوجه قرار دهید رنگ‌آمیزی آن متناسب با نمای ساختمان است. معمولاً بیش از دو رنگ در رنگ‌آمیزی درب فرفورژه باغ یا پارکینگ استفاده نمی‌شود زیرا زیبایی آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یکی از جنبه‌های مثبت انتخاب درب فرفورژه ویلایی این است که در کارخانه‌های تولیدی و به‌صورت کوره‌ای رنگ‌آمیزی می‌شود بنابراین در برابر گرما و سرما مقاوم بوده و ماندگاری بسیار بالایی دارد. ترکیب دو رنگ سورمه‌ای و طلایی نمایی سلطنتی به درب فرفورژه باغ می‌بخشد. ترکیب دو رنگ قهوه‌ای سوخته و مسی برای درب فرفورژه ساده و یا طرح دار بسیار زیبا خواهد شد. می‌توانید با رنگ‌آمیزی طلایی گلبرگ‌ها و تیره کردن رنگ زمینه درب فرفورژه پارکینگ، زیبایی نمای ساختمانتان را دوچندان کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت درب حیاط فرفورژه

عوامل مؤثر بر قیمت درب حیاط فرفورژه

درگذشته به دلیل دسترسی و ارزان‌تر بودن چوب، درب اکثر خانه‌ها از چوب ساخته می‌شد اما رفته‌رفته به دلیل برقراری امنیت بیشتر و همین‌طور زیبایی، از درب‌های آهنی به‌عنوان درب حیاط یا باغ استفاده‌شده است. با نگاهی به لیست قیمت درب حیاط پی خواهید برد که عوامل زیادی در تعیین قیمت درب‌ها نقش دارند.

یکی از اصلی‌ترین مورد در تعیین قیمت درب فرفورژه حیاط میزان آهن بکار رفته در ساخت آن خواهد بود. هرچه میزان آهن و کیفیت آن بیشتر باشد قیمت درب حیاط ساده بیشتر خواهد شد.

عوامل مؤثر بر قیمت درب حیاط فرفورژه در زیر لیست شده‌اند:

 1. ابعاد و اندازه:

  یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت درب حیاط فرفورژه ابعاد و اندازه آن است زیرا تأثیر مستقیم بر میزان آهن بکار رفته در ساخت درب می‌گذارند. قیمت درب آهنی ساده نسبت به درب‌های طرح دار و تزئین شده پایین‌تر است.

 2. تزئینات و یراق‌آلات:

  معمولاً درب حیاطی فرفورژه ساده نیستند و با نقوشی طراحی‌شده‌اند. بکار بردن طرح و نقش بیشتر در درب به معنای استفاده بیشتر از آهن است. به این دلیل است که در لیست قیمت درب حیاط با قیمت‌های گوناگونی روبه‌رو می‌شوید.

 3. رنگ‌آمیزی:

  اگرچه آهن در مقابل سایر فلزات ساده‌تر رنگ می‌شود اما رنگ‌آمیزی درب فرفورژه پارکینگ با طرح و نقوش فراوان ساده نخواهد بود. همچنین رنگ‌آمیزی درب حیاطی فرفورژه اغلب به‌صورت کوره‌ای انجام می‌شود که تمامی این موارد بر قیمت درب فرفورژه باغ و پارکینگ تأثیر می‌گذارد.

 4. هزینه حمل‌ونقل:

  هزینه حمل‌ونقل یکی دیگر از موارد مؤثر بر قیمت درب آهنی ساده یا طرح دار است بنابراین بهتر است بعد از اتمام کار ساختمان و به‌صورت یکجا درب و پنجره را سفارش دهید.

 5. آماده‌سازی و نصب:

  در لیست قیمت درب حیاط هزینه نصب نیز لحاظ می‌شود. بنابراین بهتر است بعد از آماده‌سازی کامل ساختمان اقدام به نصب درب باغ و پارکینگ کنید.

ابعاد و اندازه، یراق­آلات، تزئینات، رنگ ­آمیزی، هزینه حمل‌ونقل و نصب، از مهم‌ترین عوامل مؤثر در تعیین قیمت درب حیاط فرفورژه محسوب می­شوند.

درب حیاطی فرفورژه نمونه‌های جدیدی از درب‌های ویلایی یا پارکینگ هستند که از جنس آهن بوده و از استحکام بالایی برخوردارند.

زمان خرید درب فرفورژه ویلایی باید به نکاتی نظیر، جنس، مدل، رنگ و ابعاد آن دقت کنید. از مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده قیمت درب حیاط فرفورژه میزان آهن بکار رفته در ساخت آن است و به این دلیل است که با انواع لیست قیمت درب حیاط در بازار روبه‌رو می‌شویم.

.

.

.

.

.

.

.

Parking forged door , Yard forged door Garden forged door , villa forged door

از دیگر تولیدات کارخانه لوکس حفاظ نسل جدید حفاظ روی دیوار میباشد که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد:

نسل جدید حفاظ روی دیوار

برای دریاقت قیمت حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : قیمت حفاظ شاخ گوزنی

برای دریافت اطلاعات نصب حفاظ شاخ گوزنی به این مطلب مراجعه نمایید : نصب حفاظ شاخ گوزنی

بهترین درب فرفورژه ویلایی از تولیدات لوکس حفاظ
Call Now Buttonتماس